• ДОСТАВКА

  Доставимо в будь-яку точку України

 • АСОРТИМЕНТ

  Широкий асортимент товарів, часткова відмова при доставці

 • ОПЛАТА КУР'ЄРОВІ І ОНЛАЙН

  Оплата при отриманні або онлайн (знижка 5% на нову колекцію)

 • ГАРАНТІЯ ЯКОСТІ

  Тільки оригінальні товари, світові бренди

Багато читачів мого блогу напевно вже знають які параметри притаманні смартфонів і планшетів. Але є й такі, хто розуміє не всі з них. Та й новачкам буде корисно знати, які ключові параметри є у нинішніх смартфонів. Ця замітка буде про смартфони. Я думав написати чи статтю загальну для планшетів і смартфонів - адже між ними багато спільного. Але вирішив все-таки статті розділити і написати для початку просмартфони. Тому що деякі складові все-таки різняться, та й за важливістю параметри деякі стоять на різних місцях. І так, стаття піде звичайно ж в прикладах на китайських смартфонах, про які я тут пишу. Але загалом вона застосовна буде і до всіх нинішнім смартфонам. Але тільки якщо мова йде про ОС Android на борту. Чи не коректно буде порівнювати телефони на різних платформах (як наприклад iPhone).

Незважаючи на те, що зараз телефони та їх характеристики ростуть дуже бурхливими темпами, я все ж постараюся відокремити в замітці загальні моменти від поточної. Отже, приступимо.

Перше і можливо найважливіше, на що варто звернути увагу - це системний чіп, на базі якого все побудовано. Ще його також називають SoC і процесор. Як я нерідко кажу - це "серце" пристрою. Незважаючи на те, що деяким не потрібна супер-продуктивність, взяти застарілий і тормознутая телефон теж мало кому захочеться. Якщо в базовому наборі телефон працює більш менш, це ще не означає, що так і буде після установки додаткових додатків. Тут як і з комп'ютерами - прогрес йде, пристрої стають швидше. А з ними і програми пишуться більш вимогливими. Тому не варто гнатися за дешевизною, а й за самий топовий чіп також навряд чи є резон переплачувати.

Якщо говорити про актуальні чіпах в китайських пристроях, тут майже без альтернатив треба брати на базі MediaTek MT6577. Точніше так, майже всі китайські смарти на базі андроїд зараз йдуть на чіпах фірми MediaTek, але різних моделей. MT6575 теж цілком гідний чіп, але враховуючи що різниця в ціні в порівнянні з MT6577 дуже мала, то навряд чи є сенс брати його. Та й на MT6577 зараз і так майже все робиться.

Доповнення від 02.11.2012: коротко розповім, що буває "всередині" чіпа SoC. Якось упустив цей момент відразу пояснити. Чіп SoC, такий як наприклад MT6577, містить в собі багато чого. Це навіть більше, ніж процесор настільного комп'ютера. Але щоб не йти в технічні тонкощі скажу, що головне там це CPU і GPUядра.

CPU - це основні, системні ядра. Саме ця частина є аналогом процесора звичайного комп'ютера. Також буває багатоядерним (і останнім часом всі такі). Архітектура не така, як на звичних комп'ютерах (до слова вона називається x86). Тут використовується архітектура ARM. Це спеціальна архітектура, більше підходяща для вбудованих (мобільних) пристроїв. Напевно часто бачили слово Cortex? Це версія ARM. В даний момент популярна архітектура ARM Cortex A9, вона найпоширеніша.

GPU ж тут - це по суті аналог відео-карти. Тобто ця та частина, яка відповідає за графіком вашого пристрою. Як 2D інтерфейси, так і в 3D іграх і додатках. Бувають різні варіанти - Mali, PowerVR, ULP GeForce (Tegra), Vivante, Adreno. У всіх кілька версій і модифікацій. І різні можливості і продуктивність. Тому порівняти не так просто. Тут складно дати загальну рекомендацію. Це вже мета для окремої статті, яку я можливо напишу пізніше.

Далі дивимося на екран. Тут є суб'єктивний параметр - розмір. Чому суб'єктивний? Тут справа смаку. Комусь подобаються великі смартфони 5.3 ", а-ля Galaxy Note. Комусь навпаки і 4" забагато. Стандарт зараз лежить у розмірі 4.0 - 5.3 ". Тут вже вибирати лише вам на свій смак. Для прикладу можна зайти в будь-який магазин стільникового зв'язку і глянути на будь брендові аналоги. Менше 4 дюймів теж брати не варто - буде низький дозвіл екрана.

Тепер про дозволі екрану. Важливий параметр. Хтось може не надати цьому значення. Ну подумаєш - циферки, мені адже просто для справи телефон, а не в ігри грати! Але це не так. Адже від дозволу екрану безпосередньо залежить кількість точок на дюйм (DPI). Тобто більше щільність пікселів, самі пікселі виходять менше. А значить і виглядає зображення "глаже" і красивіше. Порівняти і переконатися знову ж просто в стільниковому салоні порівнявши різні моделі, зазвичай дозвіл пишуть поруч на ціннику з характеристиками. Актуальні нині дозволу - 1280 x 720 і 960 x 540. Ще більш-менш виглядає 800 x 480, але це вже швидше за все бюджетний, нижчий межа. І то швидше за все тільки для 4 дюймових екранів підійде. Так, чим більше екран розміром в дюймах, тим більше має бути його дозвіл, щоб зберегти більш високе DPI. Чим вище DPI, тим краще зображення виглядає на екрані! Але DPI зазвичай не пишуть в характеристиках. Тому моя порада не брати нічого крім 1280 x 720 для 5.3 дюймових екранів, нижче 960 x 540 для екранів 4.3 - 4.5 "і в крайньому випадку 800 x 480 згодиться для 4.0".

Але на якість зображення на екрані впливає не тільки DPI. Також важлива сама технологія виготовлення матриці. Від технології залежать кути огляду, яскравість зображення і фарб на екрані. А також те, наскільки екран не зблякне на яскравому сонці і залишиться читаним. В даний момент хороші технології, з великими кутами огляду і соковитими кольорами - це IPS і ASV. Приблизно одне й те ж, тому часто ASV називають IPS. Ще добре виглядають AMOLED, але такі екрани зазвичай бувають тільки на дорогих брендах. У брендів також бувають всякі свої пропрієтарні технології, схожі на IPS і ASV, наприклад Super TFT у HTC. Але тут вже окремі випадки. А от якщо вказано звичайний TFT без всяких приписок - це не дуже. Кольори на такому екрані зазвичай гірше і зображення блякле. А кути огляду неважливі - варто нахилити телефон в бік і кольору спотворюються або зовсім затеняются.

Далі йде параметр оперативної пам'яті (ОЗУ, RAM). Його кількість побічно відбивається на швидкості роботи смартфона, швидкості запуску програм і можливості запуску важких ігор. В даний час більшість смартфонів йде з 1 Гб або 512 Мб пам'яті. Природно 1 Гб більше і краще. З меншою кількістю, ніж 512 Мб (наприклад 256 Мб) брати не варто.

На рахунок сім-карт - майже всі китайські смартфони підтримують 2 сім-карти. Це заслуга чіпа MediaTek. Якщо сім-карта одна, значить і чіп використовується якийсь інший. І це вже як би екзотика, треба вивчати окремо параметри такого телефону.

Розмір вбудованої флеш-пам'яті з одного боку має значення. Але за певних стараннях не сильно важливий. Т.к. зазвичай є слот для microSD карти - її можна розширити. Правда проблема в тому, що додатки все-одно зазвичай ставляться тільки на внутрішню пам'ять. Але для додатків більшості людей вистачить і 4 Гбвнутренней флеш-пам'яті. А відео, фото, музику і т.п. можна зберігати на карті пам'яті.

Далі зверніть увагу на камеру, якщо вона грає для вас значення. Тут правда треба бути обережним. Китайці часто буває "Завирай" цей параметр. Треба шукати в мережі відгуки і перевіряти реальні мегапиксели камери в різних місцях. Якщо звичайно камера на телефоні для вас важлива. Нині прийнято мати камери не менее 5 Мп, а часто і все 8 Мп.

Ну і останнє на що варто поглянути - версія Android. Тут зараз майже на всіх пристроях є Android 4.0 спочатку. Але якщо на телефоні стоїть версія 2.3, навіть якщо її можна оновити до 4.0 - можливо це дуже стара модель. Т.к. на нові телефони на базі MT6577 Android 2.3 зараз не ставлять.