• ДОСТАВКА

  Доставимо в будь-яку точку України

 • АСОРТИМЕНТ

  Широкий асортимент товарів, часткова відмова при доставці

 • ОПЛАТА КУР'ЄРОВІ І ОНЛАЙН

  Оплата при отриманні або онлайн (знижка 5% на нову колекцію)

 • ГАРАНТІЯ ЯКОСТІ

  Тільки оригінальні товари, світові бренди

Якщо серед усього різноманіття систем опалення ви зупинилися на котлах, то необхідно з'ясувати позитивні і негативні моменти у використанні різних видів котлів опалення.

Електричний котел

Не рекомендується ставити електричний котел в будинку площею більше 100 кв. м, через те, що його потужності може не вистачити. До того ж в такому будинку йому не місце, тому що занадто багато доведеться заплатити за спожите електрику. Так що у великий будинок електрокотел можна ставити тільки в крайньому випадку: щоб не залишитися зовсім без тепла, якщо раптом щось трапиться з <основним> котлом. У використанні електричного котла є свої плюси і мінуси.

Плюси

Багато хто вважає електричний котел безпечним, тому що в ньому немає відкритого вогню.
Він простий у користуванні.
Не займає багато місця.
Такі котли легкі, їх можна повісити на стіну, що значно економить місце.
Не потрібно окремого приміщення з витяжкою.
Не потрібно міняти пальник.
Електрокотли НЕ коптять, тому вважаються дуже <чистими>.
Їх не треба чистити від кіптяви.
Працюють практично безшумно.
Вони дуже зручні для літніх людей.

Мінуси

Потрібна окрема проводка.

Такий котел може вирубати підстанцію і залишити без світла жителів сусідніх будинків. Тому електрокотлом краще користуватися тільки в крайньому випадку.
Потужності котла не вистачить, щоб опалити великий будинок.
Якщо котел потужний, то він «з'їдає» багато електрики.
Швидко виходить з ладу теплонагреватель.
Марний там, де більш ніж на добу відключають світло.
Особливості: напруга в мережі може впасти, якщо витрата електроенергії буде занадто високий, що призведе до збільшення сили струму. Через це псується автоматика котла. Саме тому використовують стабілізатор.

Газовий котел

Газовий котел зручно використовувати тільки в тому випадку, якщо поблизу з будинком є ​​газова магістраль. Потужності газових котлів вистачить, щоб обігріти величезний будинок. Тому для невеликого будинку такий котел краще не купувати.

Плюси

Найекономічніший вид опалення серед інших.
Такий котел простий у використанні, в порівнянні з іншими.
Котел споживає мало енергії.
Здатний обігріти великий будинок.

Мінуси

Щоб встановити газовий котел, потрібно отримати дозвіл різних органів нагляду. Якщо у вас є це дозвіл, то монтажник підведе газ до котла, навіть якщо у вас щось не відповідає нормам.
Більшість людей вважають цей котел небезпечним, тому що пальник не закрита повністю, і під час роботи котла видно полум'я.
Не рідко трапляється, що тиск то підвищується, то знижується - полум'я пальника стає то більше, то менше. Якщо полум'я буде занадто маленьке, то вогонь спалить пальник. І навпаки, якщо воно буде надто велике, то котел перегріється. Але існують спеціальні виносні пальники. Щоб їх придбати потрібно пристойна сума.
Для газового котла потрібен димохід і окреме добре провітрюване приміщення. Його не слід ставити близько до стіни. Відстань має бути, приблизно, 40 см від стін.
На випадок, якщо трапиться витік газу, котел повинен бути забезпечений автоматикою, яка реагує на таку витік.
У маленькому будинку він абсолютно не до місця.
Особливості: Теплообмінник Газові котли виготовляються або зі сталі, або з чавуну. У них приблизно однаковий розмір і потужність. Котел, зроблений із сталі, в 2 рази легше чавунного. Але є значуща відмінність: котел із сталі прослужить вам 13 років, а чавунний зможе «прожити» аж до 50 років. Однак, мінус сталевого котла в тому, що він може поржавіти. Температуру котла рекомендується знижувати поступово, інакше повітряний конденсат осяде на його поверхні.

Рідкопаливний котел

Такі котли дуже схожі на газові. Різниця невелика, вона полягає в тому, що рідкопаливний котел працює на солярці, а той на газі. Рідкопаливні котли має сенс ставити тільки в великі будинки, поруч з якими немає газопроводу.

Плюси

У них досить велика потужність, що дозволяє опалювати великі приміщення.
Для установки цих котлів не потрібно ніяких дозволів.
Дуже високий коефіцієнт корисної дії.

Мінуси

До рідкопаливним котла обов'язково повинна бути приєднана спеціальна ємність для солярки, приблизно на 3-4 тонни. Вона майже завжди йде в комплекції разом з котлом. При відсутності ємності, необхідно якнайшвидше її придбати.
Щоб уникнути отруєння чадним газом, потрібно окреме приміщення разом з витяжкою.
Рідкопаливний котел коптить, тому за ним потрібен ретельний догляд.
Котел і пальник такої моделі є найдорожчими.
Особливості: під час опалювального сезону на великий будинок вистачить, приблизно, 3 тонни солярки. Краще всього, відразу після покупки котла придбати на заправці цистерну палива.

Твердопаливний котел

На сьогоднішній день, тільки жителі Фінляндії опалюють свої будинки дровами. Саме тому майже всі твердопаливні котли - фінські. Такий котел найкраще встановити на дачу.

Плюси

Щоб нарубати достатньо дров, потрібно немало зусиль, але завдяки цьому, ви зможете значно заощадити на паливі. Або ж можна купити вже готові дрова, але це зажадає великих витрат. Крім дров традиційно застосовується вугілля (антрацит), пелети, брикети, тріска, солома та інші види твердого палива.
З усіх видів, твердопаливні котли найбільш екологічно чисті.

Мінуси

Під час роботи цього котла, потрібно постійно за ним стежити і підкладати дрова, вугілля або пелети. Або встановлювати автоматичну лінію подачі палива.


Комбінований котел

Мабуть, самий величезний плюс цього котла в тому, що він може працювати абсолютно на всіх видах палива. Багато хто знає, що комбіновані котли з Фінляндії самі можуть «переварити» паливо, газ, дрова або електрику. Комбінацій безліч. Дуже зручно, якщо раптом відключили електрику, переключитися на солярку або дрова, якщо вони у вас є. Вони багатофункціональні, адже в них є і газово-солярна пальник, і топка для дров, і вмонтований електротен. Такий котел ідеально підійде жителям півночі.
Так само, як і у всіх котлів, у цього є свої плюси і мінуси. Багато хто вважає, що комбінований котел досить універсальний, але є й ті, хто вважає його не надійні.

Плюси

З таким котлом можна використовувати різні види палива.

Мінуси

Він не зовсім зручний у використанні: його складно ремонтувати, встановлювати і управляти.
Дорогий сам по собі і в обслуговуванні.